УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

април 1, 2020 22:21 Објавио

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА!

Упис у први разред основне школе „Жарко Зрењанин Уча“  у Надаљу, за школску 2020/2021. годину, почиње 1. априла 2020. године.

У први разред школске 2020/2021. године, уписују се деца рођена од 01.03.2013. године до 28.02.2014. године.

Деца рођена после овог периода, могу се уписати на захтев родитеља, а након тестирања спремности за полазак у школу.

ЗБОГ ПРОГЛАШЕНОГ ВАНРЕДНОГ СТАЊА У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ, УПИС УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА НЕЋЕ СЕ ОБАВЉАТИ НА ДОСАДАШЊИ НАЧИН.

Предшколска установа ће проследити списак деце која су доспела за упис у први разред, те родитељи могу рачунати да ће сва деца која су похађала предшколски програм у вртићу у Надаљу, бити регистрована за упис.

Уколико постоје деца која треба да крену у нашу школу а нису похађала предшколски програм у Надаљу, родитељ је дужан да нас о томе обавести, како би дете било регистровано за упис и како би га уврстили у распоред тестирања.

На који начин ће се вршити упис, обавестићемо вас кад добијемо званичне информације од Министарства просвете.

ЗАКАЗИВАЊЕ ТЕСТИРАЊА ВРШИЋЕ СЕ НАКОН ОКОНЧАЊА ВАНРЕДНОГ СТАЊА.

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТА:

• Потврда лекара о здравственом стању детета
  • Уверење предшколске установе о похађању предшколског програма

ДОКУМЕНТА СЕ ДОСТАВЉАЈУ НАКОН ОКОНЧАЊА ВАНРЕДНОГ СТАЊА.

За евентуална питања, контакт особа је: Анита Зоротовић – педагог школе телефон: 0638925857